Koszyk: 0,00 zł

Infolinia +48 882 00 89 89

Instrukcja e-papierosa Bliq®


Wymiary:Budowa e-papierosa
160mm X 14mm

Bateria:
Wymiary: 96mm X 14mm
Napięcie: 3.7V
Pojemność: 1100mAh

Clearomizer:
Wymiary: 73mm X 14mm
Oporność: 2.2 Ω
Pojemność: 1.6ml

 

 

Instrukcja obsługi

Obie baterie znajdujące się w nowym zestawie są naładowane i gotowe do użycia. Każda bateria ma pojemność 1100 mAh i 3,7V. Baterię załącza się przez przyciśnięcie przycisku na obudowie. Przycisk należy trzymać tylko w momencie zaciągania się aby nie przegrzać grzałki clearomizera. Baterie mają funkcję włączania i wyłączania – by dokonać obu operacji należy szybko nacisnąć pięciokrotnie na przycisk baterii.

 

Pierwsze ładowanie baterii

Prosimy unikać zalania gwintu baterii płynem. Bateria raz zalana płynem nie będzie nadawała się do użytku a uszkodzenie takie nie jest objęte naprawą lub wymianą gwarancyjną. Upadek baterii może spowodować jej uszkodzenie. Efektem takiego uszkodzenia może być zawieszanie się lub brak reakcji na ładowanie. Instrukcja pierwszego ładowania baterii e-papierosa znajduje się poniżej - by jak najdłużej cieszyć się dużą pojemnością baterii należy po pierwszym jej rozładowaniu ładować ją minimum 6 godzin.

  


Ładowanie e-papierosa

Baterie wymagają okresowego ładowania – sygnalizowane jest to kilkunastokrotnym mignięciem diody umieszczonej pod przyciskiem. Baterię należy ładować wyłącznie dostarczoną w komplecie ładowarką. Ze względów bezpieczeństwa nie należy używać innych ładowarek gdyż grozi to wybuchem baterii.

Aby naładować baterię e-papierosa należy odkręcić ją od clearomizera a następnie wkręcić w gwint ładowarki USB. Ładowarkę należy podpiąć do źródła zasilania - może być to komputer, ładowarka samochodowa lub też przejściówka AC, która należy wpiąć do gniazdka 230V. Aby bateria działała jak najdłużej należy ją ładować do końca, co trwać może nawet do 4 godzin. Ładowarka e-papierosa zasygnalizować powinna stan pełnego naładowania zmianą koloru diody z czerwonego na zielony. Należy pamiętać by nie przechowywać baterii w gorących lub wilgotnych pomieszczeniach.

 


E-Papieros ładowarka


Obsługa e-papierosa

Napełnianie e-papierosa Bliq®

W zestawie Bliq® Starter Kit zastosowano atomizer wielosznurkowy zwany clearomizerem. Aby napełnić e-papierosa należy zdjąć ustnik koloru czarnego, kręcąc nim w lewo i zwracając uwagę by nie zgubić uszczelki ustnika.

Liquid nalewamy bezpośrednio do clearomizera w ilości około 1,6 ml. Końcówkę pojemnika zbliżamy maksymalnie do ścianki clearomizera i wyciskamy płyn. Liquid wlewamy do poziomu uszczelki wewnątrz clearomizera. Kiedy w trakcie użytkowania zauważymy, że poziom płynu jest niski – dopełniamy ponownie. Nie należy wlewać liquidu w centralny otwór – jest to przewód dymowy.

Wlewanie liquidu

 

Wymiana grzałki

By wymienić grzałkę w swoim e-papierosie Bliq®, odkręć w pierwszej kolejności clearomizer od baterii. Odkręć następnie ustnik by móc wylać lub przelać do buteleczki resztki liquidu znajdujące się w clearomizerze. Pamiętaj by nie zgubić uszczelek ustnika oraz grzałki. Następnie odkręć przezroczystą tuleję clearomizera od podstawki (tej, w której znajduje się gwint przykręcany do baterii). Po wykonaniu tej czynności powinieneś mieć bezpośredni dostęp do grzałki oraz jej gwintu – by odkręcić grzałkę chwyć ją delikatnie palcami i przekręć w lewo. Na jej miejsce wkręć nową oryginalną grzałkę Bliq®. Następnie dokręć z powrotem tuleję clearomizera i zalej go liquidem. Po tej czynności możesz dokręcić z powrotem ustnik i cieszyć się jeszcze lepszym smakiem liquidu.

Jeżeli masz problem z wymianą grzałki skontaktuj się z infolinią Bliq®, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Infolinia dostępna jest pod numerem +48 882 00 89 89 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 (koszt połączenia jak za połączenia stacjonarne zgodny z taryfą Twojego operatora).

 

Dbaj o swego e-papierosa Bliq® i regularnie czyść watką lub chusteczką higieniczną gwint baterii i clearomizera. Od czasu do czasu przemyj grzałkę clearomizera. Przygotuj do tego papierowy ręcznik i ciepłą wodę. Po odkręceniu clearomizera od baterii odkręć w lewo ustnik a następnie odkręć w lewo przezroczystą tuleję clearomizera. W środku znajduje się grzałka sznurkowa, którą należy wyjąc i przepłukać ciepłą wodą tak aby pozbyć się liquidu ze sznurków. Sznurki można delikatnie przesuszyć ręcznikiem, uważając by ich nie urwać ani nie wyciągnąć z grzałki.

Po umyciu grzałkę sznurkową wkładamy dokładnie w to samo miejsce, dokręcamy tuleję clearomizera w prawo a następnie dokręcamy w prawo ustnik. Po wyczyszczeniu clearomizer dopełniamy płynem do poziomu uszczelki i dokręcamy do baterii. Zestaw Bliq® Starter Kit wyposażony jest w dodatkowe 2 sztuki grzałek. Wymianę przegrzanej lub przepalonej grzałki wykonujemy jak wyżej. Należy pamiętać, że liquidy nie są przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji.

Ta strona, jak większość, korzysta z plików cookies - korzystając z niej zgadzasz się na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej.